Služby domova

 
 
Nabízíme 62 klientům trvalé ubytování v jedno, dvou a třílůžkových pokojích rozložených ve 2 budovách.
Budova 1 má 3 patra. Na každém poschodí je samostatná jídelna, která slouží jako společenská místnost s televizí a rádiem.

V každé kuchyňce je sporák, vybavená kuchyňská linka, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a lednice.
Na každém patře se nachází koupelny s vanou s možností využití zvedacího zařízení, sprchovým koutem a WC.
Pro klienty s těžkým poškozením hybnosti je nainstalováno transportní zvedací zařízení.
Kouřit lze z bezpečnostních důvodů pouze na balkoně v 1. patře.

Budova 2 má 2 patra. Na 1. patře je samostatná jídelna, která slouží jako společenská místnost s televizí, rádiem, kuchyňskou linkou a lednicí. 2. patro tvoří 4 samostatné pokoje s vlastním WC a sprchou, s kuchyňskou linkou a lednicí.
Na 2. patře se také nachází společenská místnost a kaple.

Přístup do objektu je bezbariérový.
 
 
 
 
 
 
 

Základní činnosti poskytované služby

 
Služba je místně a časově dostupná ve smluveném rozsahu s nepřetržitým provozem 24 hod. denně

základní sociální poradenství
V Domově poskytujeme základní sociální poradenství, které zahrnuje poskytnutí potřebných informací přispívajících k řešení nepříznivé sociální situace zájemce.

a) poskytnutí ubytování
1. ubytování v jedno, dvou a třílůžkových pokojích s možností dovybavení pokoje drobnými předměty po dohodě. Pokoje jsou vybaveny skříněmi, nočními stolky, jídelním stolem, židlemi, postelemi a umývadlem s teplou a studenou vodou.
4 jednolůžkové pokoje jsou vybaveny skříní, nočním stolkem, polohovací postelí, stolem s židlemi, konferenčním stolkem s křesílky, komodou, kuchyňskou linkou, lednicí a sprchou s WC. Ve všech pokojích je světelná akustická signalizace pro rychlé přivolání zdravotního personálu.
2. úklid, praní a drobné opravy ložního a osobního prádla a ošacení, žehlení
Prádlo je třeba z důvodu rychlého třídění a předání majiteli označit číslem na skrytém místě.
Úklid v pokoji klienta je prováděn denně. Úklid nočních stolků a uzamykatelných skříní zajišťuje klíčový pracovník po dohodě s uživatelem.

b) poskytnutí stravy je poskytována 3x denně (tři hlavní jídla).
Dodržujeme pestrost a rozmanitost stravy, dbáme na kalorické a biologické hodnoty odpovídající věku a zdravotnímu stavu. Každé pondělí se schází zástupci uživatelů, skladová účetní, kuchařka, ředitel a sestavují jídelníček na další týden. Jídelníček je následně konzultován s lékařkou Domova, která dá případná doporučení. Dle zdravotního stavu uživatelů připravujeme diabetickou a šetřící dietu. Na čem si pochutnáváme – viz jídelníček.

c) pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu
Jedná se o pomoc při podávání jídla a pití, oblékání a svlékání včetně speciálních pomůcek; pomoc při přesunu na lůžko nebo vozík; pomoc při vstávání z lůžka, uléhání, změna poloh; pomoc při podávání jídla a pití; pomoc při prostorové orientaci, samostatném pohybu ve vnitřním i vnějším prostoru.

d) pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu
Jedná se o pomoc při úkonech osobní hygieny; pomoc při základní péči o vlasy a nehty; pomoc při použití WC.

e) zprostředkování kontaktů se společenským prostředím
Jedná se o podporu a pomoc při využívání běžně dostupných informačních zdrojů; pomoc při obnovení nebo upevnění kontaktu s rodinou a pomoc a podpora při dalších aktivitách podporujících sociální začleňování osob.

f) sociálně terapeutické činnosti
Činnosti, které slouží k tomu, aby uživatelé mohli žít běžným způsobem života a být součástí přirozeného sociálního prostředí.

g) aktivizační činnosti
Jedná se o volnočasové a zájmové aktivity - uživatele podporujeme při rozvoji jejich zájmů a trávení volného času. Dále pak pomoc při obnovení nebo upevnění kontaktu s přirozeným sociálním prostředím a nácvik a upevňování motorických, psychických a sociálních schopností a dovedností.

h) pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí: pomoc při komunikaci vedoucí k uplatňování práv a oprávněných zájmů

Specifika zdravotní péče:

zajištění lékařské péče
Uživatel může využít služeb lékaře Domova ambulantně 1x týdně ve stanovených ordinačních hodinách (při náhlém zhoršení zdravotního stavu na telefonu) nebo si ponechat lékaře dosavadního. Do Domova dochází pravidelně i psychiatr.
Je-li uživateli doporučeno odborné vyšetření (oční lékař, neurolog, stomatolog, gynekolog, psychiatr), můžeme zajistit objednávání i převoz sanitkou. Doprovod řešíme ve spolupráci s rodinou.

základní ošetřovatelská péče
Ošetřovatelskou péči zajišťujeme v nepřetržitém provozu. Léky předepsané lékařem na recepty jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou plně nebo částečně, rozdíl si doplácí uživatel.

cvičení
Tato služba představuje pravidelná společná a individuální cvičení s rehabilitační pracovnicí. Součástí je léčebný tělocvik, solux, magnetoterapie, masáže, cvičení na lůžku, nácvik chůze, jízda na rotopedu, cvičení na motomedu.
Pracujeme s konceptem bazální stimulace.

Garantovaná nabídka služeb zde
Pokud nebudete spokojeni s naší péčí, zde pravidla pro stížnosti.